Připravte si štokrlata. Jdeme do voleb!

Po čase se přiblížily volby do volyňského městského zastupitelstva. A bát se jich nebudeme. A proč taky? Do volebního soupeření vcházíme posíleni o čtyři roky zkušeností, o sympatizanty, kteří se k nám spontánně hlásí, a o diskusní platformu a institucionální zázemí politického hnutí, do něhož se naše občanské sdružení přetvořilo. Hnutí nám dává předpoklad větší stability. Rádi bychom totiž působili dobu delší než krátkou a přechodnou. Cíle a záměry a dosavadní činnost tomu nasvědčují: důkazem je naše dlouhodobá práce při organizaci sportovních akcí, šperkařských dílen, koncertů, setkání u Anděla Strážce. K tomu lze směle přiřadit i práci pro orgány města jako je kontrolní výbor, památková komise nebo městský zpravodaj.

Volyně v dolyně

Volyně v dolyně

Naše klady jsou jasné. Chystáme se kandidovat nikoliv jako slepenec lidí seskupený v době těsně před volbami kolem jedné nebo dvou vůdčích osobností, o kterých se už tak nějak předem předpokládá, že v tom zastupitelstvu zkrátka budou. Má se za to, že aniž by šlo o přeborníky tance Hula Hop, dokážou věci správně uchopit a zatřást s nimi. Ve skutečnosti jsou to ale spíš ti Hoši, co spolu mluví, jako ti v Poláčkových Bylo nás pět. Ti taky mezi sebe moc jiných kluků nepustili.

Však i dnes se vede v Čechách oblíbený zápas o to, kdo má rozhodovat o společných záležitostech samosprávy nebo i celého státu. Někdo by raději rozhodování omezil na uzavřené skupiny zkušených tzv. odborníků, kteří se naradi veřejnosti ptají, kam se vydat. Proti tomu stojí síla snažící se rozhodování otevřít lidem. Český filozof Erazim Kohák před lety přednesl myšlenku: Naplňte sály, i kdybyste si měli donést vlastní štokrlata! A domluvte se.

Tak i my se hlásíme k odpovědnosti, k rozšíření a nikoliv izolování samosprávy, k povzbuzení občanských iniciativ, k větší míře kompetentního (rozuměj informovaného) spolurozhodování a tím snad i k větší spokojenosti občanů s výsledným stavem.

Tak tedy. Připravte si štokrlata. Jdeme do voleb!

Kandidáti do zastupitelstva města Volyně

Kandidáti do zastupitelstva města Volyně

Kandidáti Volyně v dolyně:

č. Titul, jméno, příjmení Věk povolání
1 MgA. Lukáš Černý 30 sochař, restaurátor
2 MUDr. Jan Kovář 32 lékař
3 PhDr. Zdeněk Polanský 28 historik
4 Mgr. Jana Křišťanová 27 analytička mezinárodních vztahů
5 Mgr. Petra Tíková 27 učitelka ZUŠ
6 Ing.arch.Veronika Kovářová 32 architektka
7 Mgr. Stanislav Nárovec 28 asistent režie
8 Mgr. Jindřiška Černá 51 pracovnice muzea
9 Ing.arch. Jakub Pubal 26 architekt
10 Ing. Adam Langer 31 ředitel hotelu
11 Mgr. Jan Holín 30 grafik
12 Ing. Martin Křišťan 32 softwarový analytik
13 Anna Kotlíková 20 studentka, herečka
14 Ing. Vojtěch Vrba 28 vývojový pracovník
15 Jana Tíková 49 živnostník

 

(zobrazeno 635)

Leave a Comment

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

Scroll to top