Vozkův memoriál

Sedmdesát pět let, takový byl věkový rozdíl mezi nejmladším a nejstarším účastníkem sobotních plaveckých závodů Vozkův memoriál na volyňském koupališti.

Tomu nejstaršímu Karlu Kuchařovi je sedmasedmdesát a do Volyně ho pravidelně láká nejen voda, ale i možnost se setkat s ostatními plavci z jeho generace. „Vodu jsem měl rád od malička, pak jsem závodil za Slávii Plzeň a hrál jsem také vodní pólo,” uvedl.

Autor: Deník/Jana Štroblová

Autor: Deník/Jana Štroblová

Benjamínkovi sobotního závodu Vašíku Navrátilovi bylo teprve dva a čtvrt roku, je také z Plzně. Mluvila za něj pochopitelně maminka Jitka Navrátilová. „Jeho cesta k plavání byla jednoduchá, věnuju se mu já, tak se mnou chodí plavat pravidelně. Dostat ho k plavání nebyl žádný problém, takhle malé děti mají ještě tu vlastnost, když se dostanou do vody, začnou automaticky kopat,” vysvětlila.

I třetí, koho jsme oslovili, je z Plzně. Právě odtud na Vozkův memoriál pravidelně míří velká skupina plavců. Byla to devětašedesátiletá Šárka Fridrichová. Posledních dvacet let se prý zúčastňuje každoročně. „Plavu až od deseti let, pak jsem se to ale naučila a nakonec jsem se dostala do československé reprezentace. V roce 1964 jsem vyhrála mistrovství republiky v Brně,” prozradila na sebe.

koupaliště volyně

koupaliště volyně

Vozkův memoriál si na zájem účastníků nemůže naříkat. Ani letošní šestatřicátý ročník nebyl výjimkou. To potvrdil za organizátory Robert Pacourek. „Závodníků ve všech kategoriích bylo celkem 140,” dodal.
Vozkův memoriál se koná na místním koupališti každoročně v době tradiční volyňské pouti.

Autor: Jana Štroblová/Deník

Článek dostupný: http://strakonicky.denik.cz/zpravy_region/na-koupalisti-zavodili-plavci-od-2-do-77-let-20140811.html

(zobrazeno 497)

Leave a Comment

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

Scroll to top