Pomocte dětem a poskládejte dárek do krabice od bot

Letos již počtvré probíhá předvánoční akce, která má za cíl potěšit děti z chudších rodin v České republice. Radost těmto dětem udělají zase děti, jimž dospělí pomohou připravit jejich dárkovou krabici od bot. Tu společně naplní vhodnými dětskými dárky k Vánocům a doručí ji na některé ze sběrných míst. Dárek dostane některé z dětí z chudých rodin v ČR a určitě mu udělá velkou radost.

Chcete-li se zapojit do řady dárců, máte jednoduchou možnost.

Rozhodneme-li se zabalit vánoční dárek do krabice od bot pro sociálně vyloučené děti a rodiny, tak kontaktujte Evu Tkadlečkovou buď osobně, FB nebo telefonem
na +420 605 474 588, a sdělte ji svou představu o pohlaví a cca věku dítěte, společně někoho vyberete.

Doma poskládejte dárek do krabice od bot – krabici plnou překvapení, která by mohla udělat radost. Krabici zabalte do vánočního papíru a označte právě tou kartičkou se jménem a věkem. Takto zabalené překvapení nám doneste a my je spolu s ostatními už doručíme do příslušných rukou.

Jedním ze sběrných míst je adresa: Lidická 124 Volyně, kontaktní osoba: Eva Tkadlečková, 605 474 588, eva.tkadleckova@evangnet.cz

Sběr krabic bude probíhat do 10. prosince 2014.

Máme k dispozici seznam konkrétních osob, pro které bychom rádi s vaší pomocí připravili vánoční dárek. Jsou to děti a rodiny, kteří jsou nyní v nelehké životní situaci – žijící v podmínkách sociálního vyloučení, potřební, chudí.
Potřebují mnoho hmotného – zimní oblečení, školní pomůcky – ale i kolektiv dětí apod.

Radost jim určitě udělá i vánoční dárek – a je docela možné, že ten od vás bude jediný.

 

Co se hodí do krabice?
Hračky, které se do krabice vejdou – nové, nebo takové, s nimiž si dítě již hrálo. Předměty, pomáhající k rozvoji talentu – tužka a hezký sešit, skicák a pastelky, vodové barvy a štětec, sportovní potřeby – míček či nafukovací balón, švihadlo, knížka přiměřená věku dítěte. Oblečení a doplňky, o nichž se dá předpokládat, že obdarovanému udělají radost – tričko, šátek, čepice, rukavice apod. Pro holčičky a malé slečny panenky a dětskou! bižuterii, pro pány kluky i mladé muže autíčka a nářadí. Trvanlivé pamlsky – bonbóny, čokoláda a podobně. Přidat můžete třeba pohled se vzkazem , pozdravem či vánočním přáním, případně i fotku toho, kdo jim krabici posílá.

Co se do krabice nehodí?
To, co byste sami nechtěli, aby vaše dítě dostalo – věci rozbité, špinavé, příliš opotřebované, ale ani příliš luxusní a drahé, aby to nevzbudilo závist jiných obdarovaných dětí. Věci nevhodné pro dítě příslušného věku, či takové, které mohou být pro děti nebezpečné – šipky s kovovými hroty, pyrotechnika, ostré nože apod. Potraviny, které podléhají rychlé zkáze.

 

krabice od bot

Českobratrský evangelický sbor ve Volyni – www.volyne.evangnet.cz

Ratejna o.s. – www.webnode.ratejnaos.cz

Krabice od bot- www.krabiceodbot.cz

(zobrazeno 522)

Leave a Comment

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

Scroll to top