Badmintonový turnaj

Srdečně Vás zveme na 1. ročník badmintonového turnaje, který se bude konat v sobotu 2. listopadu ve volyňské Sokolovně. Soutěžit budou dvoučlenné týmy (muž-muž, žena-žena, muž-žena). Začátek v 10 hodin.

Účastnící s sebou obuv vhodnou do tělocvičny, badmintonové pálky (pokud nemáte, nějak se o ně vystřídáme). Prosíme o registraci týmů do 31. října emailem na volynevdolyne@gmail.com.

Startovné 50,-Kč. Občerstvení na místě zajištěno.

 

a

Pravidla (upravená):

  • Cílem hry je umístit míč přes síť do pole tak, aby jej soupeř nezasáhl (nebo se dotkl soupeře či jeho oděvu). Chybou je tedy, pokud míč spadne do sítě nebo mimo pole soupeře. Míč, který dopadl na čáru, se hodnotí jako platný. Situace, kdy se míček dotkne sítě a skončí na straně soupeře, takzvané „prasátko“, je v badmintonu povolena (i při podání).
  • Chybou také je hra oděvem nebo částí těla; minutí míčku při pokusu o podání; dvojité zahrání; zastavení míčku na raketě;  jakýkoliv dotyk  sítě nebo sloupů; hra na straně soupeře;  blokování soupeře.
  • Podávající hráč stojí v obdélníku pro podání a musí míček odpálit do protilehlého obdélníku. Pokud ve čtyřhře podávající strana získá bod, pokračuje v podání stejný hráč, ale z opačného obdélníku. Tím pádem podává na druhého protivníka
  • Délka setu bude určená podle počtu přihlášených účastníků.
(zobrazeno 161)

Leave a Comment

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

Scroll to top