Filmový klub: 4. REVOLUCE

VOLYNĚ – čtvrtek 15.listopadu ve 20 hodin – KINO

4. REVOLUCE

Dokumentární, Německo, 2010, 83 minut, vstupné FK

Na příkladech průkopnických projektů z deseti zemí světa tvůrci ukazují, jak můžeme energii získávat, využívat a distribuovat.

Film 4. revoluce přináší příspěvky vědců, držitelů Nobelovy ceny, politiků, aktivistů, ekonomů a podnikatelů do diskuze o budoucnosti energetiky. Na příkladech průkopnických projektů z deseti zemí světa tvůrci dokumentu ukazují, jak můžeme energii získávat, využívat a distribuovat. Od rodin v Mali a Bangladéši, přes revoluční využití alternativních energií v automobilovém průmyslu, až po kancelářskou budovu v Německu, která vyrábí více energie než sama spotřebuje.

Všichni mají jeden společný cíl: Energetickou soběstačnost – úplné nahrazení energie z fosilních a jaderných paliv “čistou“ energií z obnovitelných zdrojů. Ta bude nejen ekologická, ale i levnější a demokratičtější. Koncentrace ekonomické moci v rukou velkých energetických korporací zmizí a bude nahrazena decentralizovanou sítí. Tato změna je tak radikální, že se hovoří o počínající revoluci: po průmyslové a zemědělské revoluci a revoluci informačních technologií přichází čtvrtá – energetická revoluce.

Proč tento film?
“Mimořádný dokument o zajímavých světových řešeních energetické koncepce, která by se mohla stát inspirací i pro Českou republiku. Nejnavštěvovanější film v Německu roku 2012. Pokud doma večer svítíte, tento dokument byste měli vidět.”
Jiří Šebesta, Aerofilms

Leave a Comment

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

Scroll to top