Ať školství nevede komunistka

Na třeboňském gymnáziu vznikla petice proti jmenování Vítězslavy Baborové z komunistické strany krajskou radní pro školství a kulturu. Podpořil ji i rektor Jihočeské univerzity. Studenti navíc vyhlásili stávkovou pohotovost a pokud hejtman nezmění své stanovisko, chtějí v sobotu demonstrovat na českobudějovickém náměstí.

Petici můžete podepsat http://www.petice24.com/petice_proti_obsazeni_resortu_kolstvi_jihoeskeho_kraje_ksm

Studenti třeboňského gymnázia vstoupili do stávkové pohotovosti, jejímž důvodem je dosáhnout odvolání komunistů z vedení resortu školství v Jihočeském kraji.

Výsledkem koaliční dohody ČSSD s KSČM je obsazení tohoto resortu učitelkou Vítězslavou Baborovou právě ze zastupitelského klubu KSČM, což je pro studenty nepřijatelné.

“Sama paní Baborová argumentuje, abychom ji nechali předvést, co umí a co dokáže, a nekritizovali ji ještě před jejím nástupem. Každý, kdo si pročetl její veřejná prohlášení v tisku nebo na stránkách komunistů, se může sám přesvědčit, že v jejím případě není na co čekat. Žena, která pohrdá názory nás mladých na její stranu jen proto, že jsme dobu jejich vlády nezažili. Neuznává víceletá gymnázia jako baštu vzdělání v naší společnosti a chystá se je nahrazovat učilišti. Dokonce se rozhodla spekulovat o tom, že ve skutečnosti si lidé sametovou revoluci nepřáli,” píše šéf stávkového výboru, student Dominik Hořejší v prohlášení s názvem Nedovolme komunistům návrat k moci!

Zdroj: http://budejovice.idnes.cz/clanek.aspx?c=A121112_162153_budejovice-zpravy_khr

(zobrazeno 43)

Leave a Comment

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

Scroll to top