Pozvánka na V. šperkařský workshop 8. září v Pošumavské tržnici

Volyně v dolyně Vás srdečně zve na další, v řadě již pátý šperkařský workshop v řadě. Z originálního a odvážného nápadu se rychle stala oblíbená a hojně navštěvovaná akce.

Letošní květnový workshop přivítal odhadem kolem tisíce hostů. Nepřilákala je jen bohatá a stále rostoucí nabídka šperků všeho druhu, ale též neobvyklá možnost vyzkoušet si většinu technik výroby pod vedením zkušených a trpělivých řemeslníků a umělců. Velká část z nich se opakovaně vrací pro neutuchající zájem o jejich dovednosti. Další část programu je pravidelně obměňována, aby pokaždé čekalo na hosty něco nového. Vzpomeňme například na nádhernou sklářskou huť z posledního workshopu.

Novinkou podzimního programu bude i stánek odborné literatury.

Dosud se do Volyně chystá kolem třiceti výrobců, z nichž minimálně dvacet připraví tvůrčí dílny. O rostoucím věhlase svědčí i spolupráce s jabloneckou společností Bijoux components, která z mekky bižuterie podporuje soutěžní část programu. Věřte, že o ceny, které do soutěží věnovala, stojí za to bojovat.

Přijďte v sobotu 8. září do Pošumavské tržnice a připravte se strávit aktivně a tvořivě celý den. Začímáme v devět! Vstupné zdarma, občerstvení a odpočinkový program již tradičně zajištěny.

Fotky ze šperkařského workshopu

http://www.flickr.com/photos/38270369@N06/sets/72157630510551548/

http://volynevdolyne.rajce.idnes.cz/Sperkarsky_workshop_III_-_reportaz/

http://volynevdolyne.rajce.idnes.cz/Sperkarsky_workshop_II_-_reportaz/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Workshop je veřejný, přijďte si vytvořit vlastní šperk!
Vstup je zdarma, materiál se u každé dílny platí zvlášť za přiměřený poplatek.

Dílny jsou určené pro širokou veřejnost. Zvány jsou všechny věkové kategorie. Nabídka je veliká, dílny mají různé stupně obtížnosti, na své si přijdou jak nejmenší děti, tak zruční dospělí.

Těšit se můžete na ukázku tvorby vinutek nad kahanem či tiffany šperků.
Náplní dílen pak bude například smaltování na žehličce, drátovaní, tepaní mědi a stříbra, malování na keramickou hmotu, organzové kytičky, malování vitráže, dokonce tři dílny FIMA a mnohé další.
Budete si moci zkusit vyrobit prsten či náramek, uplstit náušnice či korále. Poradíme Vám s ketlováním, šitím broží i slepením jednoduchých papírových náušnic.

Najdete zde šperky kované, zalité pryskyřicí, vyrobené ze starých vidliček, z papíru, korálků, fima, smaltované, tepané, drátkované, plstěné, origami, z keramické hmoty, papírmaše, plastové, malované, dřevěné,…

Na workshopu si budete moci koupit i materiál k domácí tvorbě.
Budou k dostání korálky, minerály a bižuterní komponenty (háčky na náušnice, uzávěry na korále, šňůrky na náhrdlníky,..).

(zobrazeno 59)

Leave a Comment

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

Scroll to top