Lehce kritické ohlédnutí za aktivitami VVD v roce 2011

Zatímco jsme si od veřejnosti v předvolebním (a vlastně i povolebním) období vysloužili zkratkovitou nálepku “těch co nechtějí modrou variantu” nebo “ti tam za řekou”, naše sdružení pokračovalo v pořádání kulturních a společenských projektů pro obecné blaho. Zorganizovali jsme 2. a 3. šperkařský workshop. Strmě narůstající počet účastníků otevřeného přátelského a tvůrčího setkávání šperkařů, výtvarníků, nadšenců i zvědavců a stoupající ohlas daleko za hranice našeho regionu je nesmírně potěšující. Ukázalo se, že se jedná o originální koncept, který nemá v širokém okolí obdoby a jeho potenciál hodláme s nadšením rozvíjet. Rádi bychom touto novou tradicí zvýšili popularitu našeho města.

Zvyšující se kredit mají i umělecko-řemeslné trhy, na kterých jsme vám již dvakrát představili tematicky vybrané užitné zboží z okolí. Pro trhy vybíráme kvalitní autory, úspěšné prodejce z Fler.cz a často držitele značky kvality “Regionální produkt Prácheňsko či Šumava”. Je nám líto, že farmářské a bleší trhy pořádané městským kulturním centrem, na jejichž organizace jsme se podíleli, nedostály očekávání. Po selhání mnoha dodavatelů byl posledním hřebíkem do rakve vznik strakonických trhů naplánovaných na stejné termíny.

Na koncertní prkna jsme přilákali legendární kapelu Znouzectnost, která u nás oslavila 25. výročí svého založení. Předvánoční mumraj jsme zklidnili medovinou a Demophobií. A poněvadž ještě není úplný konec roku, čeká nás již též tradiční setkání na Andělíčku se svařákem a písněmi.

Snadno spočítáme, že seznam je skromnější, než v roce předešlém. Letošní rok byl pro nás přelomový ze společenských i osobních důvodů. VVD získala 2 zastupitelská křesla a část našeho úsilí tak byla nasměrována na podporu našich zastupitelů a orientaci v nové pozici. Své radostné “oběti” si vyžádal i rodinný život ať už v podobě potomků, stěhování a budování vlastního bydlení nebo studia.

Do nového roku nyní hledíme s radostí a očekáváním. Hned v lednu plánujeme navázat na úspěšný volejbalový turnaj z podzimu 2010, tentokrát ve floorbale. Až do jara bude probíhat promítání dokumentů festivalu Jeden svět. V květnu bude 4. šperkařský workshop a májové umělecko-řemeslné trhy. Na podzim další kolo workshopu i trhů. A dál?

Nechme se překvapit, co se povede a těšme se spolu na nevšední události a setkání.

Jan Kovář

(zobrazeno 52)

Leave a Comment

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

Scroll to top