Farmářské a bleší trhy

28.5. 2011 proběhly ve volyňské tržnici první letošní “Farmářské a bleší trhy”. Pozvali jsme širokou škálu prodejců sezónního, čerstvého i celoročního zboží. Informovali jsme o možnostech prodeje ve většině blízkých vesnicích. Svoje zboží a produkty slíbili prodávat mnozí. Řada oslovených však pro plné kalendáře a nedostatek produktů účast odmítla.
Někteří prodejci nepřijeli pro zdravotní problémy. Nepřálo nám ani počasí, které další odradilo od cesty do Volyně.
Přišedší trhovci rychle vyprodali například kozí mléko a domácí vejce. Zásoby však byly nedostatečné.

Pro mnohé návštěvníky a potenciální zákazníky tak byly trhy jistě zklamáním a stejně tak pro nás z pozice spoluorganizátorů. Kdyby přislíbení prodejci viděli ten velký zájem veřejnosti, nepochybně by svá rozhodnutí přehodnotili. Je nám líto nenaplněného očekávání návštěvníků a promarněného potenciálu trhů.
Musíme si připustit závislost na lidském faktoru. Sebelépe připravené společenské akce se neobejdou bez lidí.. Děkujeme proto všem, které počasí neodradilo a přišli.

V úvodu jsem zmínil “první” trhy. Stále je naším avizovaným záměrem pomáhat kulturnímu centru města Volyně na přípravě dalších trhů. Prodejci, kteří z různých důvodů nemohli v květnu dorazit, se aktivně zajímali o další možnosti představit nám své produkty a zavázali se, že příště své zboží dodají (např. kozí farma Bílsko, kozí farma Březí, Rabštejnská apatyka Radomyšl, Šumavské zelené bylinky s certifikátem regionální produkt, stromky na živé ploty /thuje.unas.cz/, prodejci medu a medoviny a další). Těšme se tak společně na zahrádkářské a chovatelské a farmářské lahůdky z okolní úrodné krajiny. Až se zprávy o nenaplněných touhách nás zákazníků rozšíří, trhovci si nepochybně dají záležet, aby nás uspokojili.

Přijďte zase
Přijďte 28.6. na II. Farmářské a bleší trhy do pošumavské tržnice ve Volyni.

Zdraví Vás Volyně v dolyně o.s.

(zobrazeno 290)

Leave a Comment

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

Scroll to top