Do třetice všeho dobrého, zimu v pošumaví opět uzavře Znouzectnost

V rámci “25 LET NA CESTĚ – BEST OF TOUR” zavítá západočeská punkrocková legenda Znouzectnost do Zálesí U Vacova, kde vystoupí v rámci třetího ročníku akce “KO3I aneb KOnec ZImy”. Coby předkapela zahraje strakonická Bajadera Joy.

Znouzectnost byla založena v roce 1986 po návratu (z tehdy povinné dlouleté vojenské služby) členů skupin Ball Bearing (Caine – dvoutónová kytara a zpěv) a Zastávka Mileč (Déma – kytara a zpěv, Jožžin – bicí a zpěv). Ti k sobě přibrali podobnými aktivitami nedotčeného Goldu (baskytara, zpěv) a začali psát v naprosté většině nové písně, nechtíc stavět na svých bývalých projektech. První vystoupení si Znouzectnost odbyla 26. listopadu 1986 ve vysokoškolském klubu OKO v Plzni.

V průběhu let se v sestavě vystřídá ještě několik dalších lidí: Renka (zpěv), Ema (saxofon, zpěv), Boví (kytara), Přéma (kytara, zpěv), až se v roce 1996 ustálí na trojici: Caine (bicí, zpěv), Déma (kytara, zpěv) Golda (baskytara, zpěv) a občasných hostech: Romaně (saxofon, zpěv) a Michalovi (kytara, zpěv).

Za pětadvacet let působnosti mám za sebou Znouze patnáct vydaných CD.

V porovnání se Znoucí je Bajadera Joy novou kapelou, která teprve v loňském roce začala aktivně koncertovat. Kromě toho ale stihla také vydat a pokřtít debutové CD s názvem Hořim. To samo o sobě sklidilo u punkrockově zaměřených posluchačů kladný ohlas. Bajadera Joy se škatulkuje do kategorie ladně rytmového punkrocku za zvuku španělských dud.

Na závěr uveďme, že Bajadera Joy je sice kapelou novou, její členové ale sbírali zkušenosti již dříve v mnoha jiných kapelách: např. Prorock, Cela pro Klárku, The Gied, Super Rock, Design, Agregát, Apples, Dekadet, Recept, STA Rock, Nasayem, Kafiller, Přátelé Bzukotu Včel, Jihočeská komorní filharmonie, Shivers.


KO3I : ZNOUZECTNOST + Bajadera Joy
19. března 2011 od 20.00
Hospoda U Puškina, Zálesí u Vacova – Strakonice

Info: http://www.kozi.ceskyrock.cz
Akce na FaceBooku: http://www.facebook.com/event.php?eid=137368692990822

(zobrazeno 59)

Comments (2)

  • Martin

    Toho punkáče skákajícího z podia (první video) asi dole nikdo nechytil, co?;)

    Odpovědět
  • Martin

    Pořadatel koncertu: Jelikož v sobotu mají Pepíci a Pepiny svátek, máme pro ně dárek. Prvních pět dorazivších Pepíků či Pepin bude mít vstup zcela zdarma, ostatní Pepíci a Pepiny pak za polovic. Nutno se prokázat platnou občankou…

    Odpovědět

Leave a Comment

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

Scroll to top