Filmový klub: REVENANT Zmrtvýchvstání

Filmový klub: REVENANT Zmrtvýchvstání

Americký západ, Jižní Dakota, 1823. Místo a čas s hodně relativní hodnotou lidského života. Zkušený lovec a trapper Hugh Glass (Leonardo DiCaprio) je se svým synem na výpravě s lovci kožešin. Uprostřed hlubokých lesů vzdorují nečekaným útokům indiánů a musí na své pouti překonávat nemilosrdnou, zatím nezmapovanou krajinu plnou nástrah. Glassovi se stává osudným střet s rozzuřenou samicí medvěda grizzlyho. Medvědí útok sice přežije, ale je těžce zraněný a lovecká výprava se musí rozdělit.

Zatímco většina lovců pokračuje v cestě, s Glassem a jeho synem zůstanou jen dva muži, John Fitzgerald (Tom Hardy) a Jim Bridger (Will Poulter). Ti více méně jen čekají, až zemře, aby jej pak pohřbili a mohli pokračovat v cestě. Ale zraněný lovec stále neumírá, a tak se Fitzgerald rozhodne čekání na nevyhnutelné zkrátit. Při pokusu o nedobrovolnou eutanázii ho však přistihne Glassův syn, kterého Fitzgerald zabije. Ještě živého Glasse pak zahrabe v hrobě a spolu s Bridgerem zmizí. Jenže Hugh má hodně tuhý kořínek. V naprosto zuboženém stavu vyleze z vlastního hrobu, zoufale se potácí čarokrásnou, ale zcela lhostejnou krajinou. Při životě jej drží především nenávist a touha po odplatě. Musí překonat brutální zimu a hlad, divoké řeky, bojovné indiánské kmeny a dokonat svou pomstu. (CinemArt)

 

Leonardo DiCaprio

REVENANT Zmrtvýchvstání
Dobrodružný / Drama / Western; USA, 2015, 156 min

Režie: Alejandro González Iñárritu
Předloha: Michael Punke (kniha)
Scénář: Mark L. Smith, Alejandro González Iñárritu
Kamera: Emmanuel Lubezki
Hudba: Rjúiči Sakamoto, Carsten Nicolai
Hrají: Leonardo DiCaprio, Tom Hardy, Domhnall Gleeson, Will Poulter, Forrest Goodluck, Paul Anderson, Kristoffer Joner, Joshua Burge, Duane Howard, Melaw Nakehk’o, Arthur Redcloud, Robert Moloney, Lukas Haas, Brendan Fletcher, Tyson Wood, McCaleb Burnett, Vincent Leclerc, Grace Dove, Javier Botet, Brad Carter
Produkce: Steve Golin, Mary Parent

Kino Volyně – 21. 1. 2016 od 20:00

Přátelé dobrého filmu.

Opět Vás zveme do vašeho oblíbeného volyňského kina, tentokrát na snímek Alejandra Gonzálese Iñárritu (Amores perros, 21 gramů, Birdman….)

Snímek je založen na stejnojmenné knize z roku 2002 od Michaela Punke a je inspirován životem hraničáře Hugha Glasse, žijícího v letech 1780 až 1833, kterého v hlavní roli ztvárnil Leonardo DiCaprio.

Oscarový favorit REVENANT Zmrtvýchvstání, který získal nejvíce nominací na americké filmové ceny Oscar za rok 2015, je v čele návštěvnosti tuzemských kin.
Film s Leonardem DiCapriem nominovaný celkem dvanáctkrát, mimo jiné v kategorii nejlepší film, při víkendové premiéře v České republice navštívilo více než 64.000 diváků, kteří v pokladnách kin nechali přes devět milionů korun.

PS: Pokud se Vám zdálo proběhlé počasí mrazivé, vězte, že v tomto příběhu je ještě mrazivější. Ale slibuji, že ve vašem oblíbeném kině bude příjemně vytopeno (-:

PPS: Připomínám, že o slevu na projekci tohoto filmu je třeba požádat předložením platné karty FK na rok 2016. Vás, kteří budete chtít členství obnovit poprosím byste přišli k pokladně s předstihem aby paní pokladní zvládla vše do začátku filmu. Děkujeme.

Karel Crha

(zobrazeno 104)

Leave a Comment

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

Scroll to top