Další z prvorepublikových výletů po stopách Stanislava Laciny…do Horní Vltavice

Volyně v dolyně Vás srdečně zve na druhý z výletů inspirovaných prvorepublikovými pochody Klubu ČS turistů ve Volyni zmiňovanými v propagační přednášce Stanislava Laciny předsedy klubu a jednoho ze zakladatelů.

LacinaV sobotu 19. září půjdeme do Horní Vltavice. Sejdeme se v 7:40 hodin u staré radnice ve Volyni.

Odjezd autobusu v 7:55.

Trasa je plánovaná z Nových Hutí do Horní Vltavice (zde je možno odjet autobusem zpět do Volyně)- 14 km. Pro ty, kteří budou mít chuť pokračovat, přenocujeme v Horní Vltavici a v neděli vyrazíme na Soumarský most- 10 km. Možnost dopravy věcí jako jsou např. spacáky autem z Volyně.

 

 

 

 

V sobotu večer je v Horní Vtavici koncert pro šumavskou divočinu. Vztoupí Please The Trees, Prago Union, Zrní, Walden, Tvrdý/Havelka, Midi Lidi, Manon meurt, Wessele, Dalekko. Více informací o koncertu zde.

Přespání je možné v kempu v Horní Vltavici nebo v soukromé chatě (pro podrobnější informace se nám ozvěte).

Dobové oblečení vítáno. Inspiraci najdete na těchto stránkách zde

Přednášku včetně doprovodných diapozitivů vydalo Městské muzem ve Volyni  a Prácheňské o.s. knižně  pod původním názvem KRÁSY ŠUMAVY. Knihu je možné zakoupit ve volyňském muzeu nebo v infocentru.

Stanislav Lacina (1878-1955) byl jedním ze zakládajících členů odboru Klubu československých turistů ve Volyni. Po odchodu Zdeňka Helferta z Volyně v roce 1924 jej vystřídal ve funkci předsedy, jímž zůstal s menší přestávkou po celou dobu existence klubu. Stanislav Lacina se mimořádnou měrou zasadil rovněž o záchranu a konzervaci zříceniny hradu Helfenburku a volyňské tvrze.

Fotografie z minulého výletu najdete zde

(zobrazeno 203)

Leave a Comment

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

Scroll to top