Filmový klub: Láska všemi deseti

Jaro 1958, Francie. 21 letá Rose Pamphyleová (Déborah François) žije se svým ovdovělým otcem, bručounem, který provozuje vesnický obchůdek. Rose je zasnoubená se synem místního automechanika a zdá se, že jejím údělem bude poklidný život hospodyňky. Ale po takovém životě ona netouží. Odjede do Lisieux v Normandii, kde podstoupí přijímací pohovor na místo sekretářky pojišťovací společnosti, které šéfuje velmi charismatický Louis Echard (Romain Duris). Pohovor dopadne katastrofálně, ale Rose aspoň předvede, že umí neuvěřitelně rychle psát na psacím stroji. Mladé ženě se tak nevědomky podaří v Louisovi probudit sklony ke sportovnímu fanouškovství. Rose se pod jeho vedením zúčastní své první soutěže v psaní na stroji. Cesta k opravdovým trofejím je však složitá. Láska ke sportu a k ženě si někdy mohou překážet.

Láska všemi deseti

Komedie / Romantický Francie, 2012, 108 min
Režie: Régis Roinsard
Kamera: Guillaume Schiffman
Hudba: Rob
Hrají: Romain Duris, Déborah François, Bérénice Bejo, Mélanie Bernier, Féodor Atkine, Miou-Miou, Eddy Mitchell, Nicolas Bedos, Caroline Tillette

Kino Volyně Čtvrtek 31. října od 20:00

“Láska všemi deseti je dokonalá pocta chytrým romantickým filmům poloviny minulého století. Hravá, noblesní, veselá a důvtipná. Odkazující a přesto originální. Dává vzpomenout na jedinečnou a jedinou Audrey, ale přitom tato retrokomedie působí velice moderně a dynamicky. Po velice úspěšném uvedení ve Francii nyní čeká příběh rychle píšící a milující sekretářky pouť do kin ve zbytku Evropy.”

Více informací o filmu na FFFilm nebo ČSFD.

(zobrazeno 74)

Leave a Comment

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

Scroll to top