Sázení stromů

STEZKA STROMŮ  – ZASAĎ STROM

Sejdeme se v sobotu 13. dubna  v 11.00 v Koječíně u rybníků, cesta bude značena. Na místě vytvoříme mapu sázení z jídla, kterou společně sníme a ukážeme si jak a kde stromy sázet. Sázet budeme přibližně do 17.00, ale budeme rádi, když s námi zůstanete až do večera.

Během dne zapálíme oheň, kde si opečeme, co kdo si přinese a navíc budeme mít k ochutnání připravené netradiční ohňové občerstvení s čajem a kávou.

Samozřejmě se můžete připojit kdykoliv v průběhu akce.

Sebou si prosím vezměte pracovní rukavice a rýč, pokud nemáte, několik jich máme v záloze a budou na místě.

U rybníků vytvoříme skalku vyznačující se pestrostí rostlin a bylin, proto sazeničky a odkopky všeho druhu jsou vítány a budeme za ně nesmírně rádi.

Vysazené stromy budou součástí nově vznikající naučné stromové a permakulturní stezky, vytvářející okruh z Helfenburku přes Koječín, přilehlé rybníky a zpět, kterou tvoříme ve spolupráci s o.s. SunCab (www.suncab.org) a o.s. Terra Mítica (www.terramitica.cz) a jež je podpořena z programu Think Big.

Jakékoliv informace Vám rádi poskytneme na emailové adrese stezkastromu@email.cz či na telefonním čísle 725 315 131. Také se k nám můžete připojit na facebooku ve skupině s názvem Stromy a my.

Přijďte si zasadit strom.

Všichni jste srdečně zváni.

a

Součástí sázení bude i instalace “umělých kamenů”, které budou zasazeny před stromky a jež budou fungovat namísto “cedulek”. Informační kameny si může každý vtvořit sám dle své nápaditosti. Na místě přiúpravím beton, který budeme do jamky před stromkem vylévat a do něj si pak nápis můžete vymačkat třeba kamínky, větvičkami, písmenky (budu mít nějaké plastové k dispozici). Dávám vědět dopředu, kdyby vás cestou něco cvrnklo do nosu – barevné sklíčko, kamínek, něco co byste chtěli v kamenu zanechat. Tak si to dyžtak přivezte s sebou.)

 

b

Cílem „Stezky stromů“ je oživit znalosti a povědomí o stromech, o přírodních zákonitostech, propojenosti a vědění, že všechno souvisí se vším.

Zvelebit prostor a vytvořit příjemné místo pro odpočinek i vzdělávání se. Obohatit krajinu výsadbou stromů. Vysadit do krajiny původní stromy a keře, které tam patří. Vysadit ovocné stromy a keře, které budou sloužit jako potrava nejen kolemjdoucím lidem, ale také v krajině žijícím zvířatům a vytvářet jejich přirozené prostředí k životu. Výsadbu stromů provést s ohledem na podrost, který tvoří přirozené podmínky pro kvalitní růst stromků a dodává mu potřebné živiny.

Zahrnout do stezky stromy, které v krajině již rostou a jsou její dominantou. Vytvořit kruhový stromový kalendář inspirovaný keltskou tradicí. Procítit spojení se stromy a jejich kvality pro život. Rozvinout kreativitu, lidskou tvořivost a vztah lidí k místu, jež obývají. Zapojit širokou veřejnost do výsadby stromů a zvýšit jejich zájem o stromy a zeleň. Navázat na projekt sázení stromů u Nahořan to zaopatřením již zasazených stromů.

(zobrazeno 51)

Leave a Comment

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

Scroll to top