Koncert: KRAUSBERRY, GARAGE a TONY DUCHÁČEK, KOSOŘ, MRAZÁK a MOLE IN HOLE

Přátelé kamarádi, přijďte společně s kapelami

KRAUSBERRY, GARAGE a TONY DUCHÁČEK, KOSOŘ, MRAZÁK a MOLE IN HOLE

přivítat jaro na DER TROTTEL PRIMAVERA FESTA

sobota 30. března, Volyně

a

Akce se koná ve Volyni v sále Na Nové.
Vstupné 190 Kč.

KRAUSBERRY

První desku mu přivezl otec z Londýna, byli to Beatles: Magical Mystery Tour. “A byla to frajeřina, protože jsem je měl první ve třídě,” řekl Martin Kraus v časopise Muzikus (1999). “Poslouchali jsme Led Zeppelin, Uriah Heep, mám pocit, že všichni, co tady dělají bigbít, poslouchali stejnou muziku, ještě Santanu, myslím, že lidi znali víc muziky, než dneska. Taky to byla forma protestu.”

Martin Kraus na sebe upozornil ve skupině Bluesberry, která se dala dohromady v prostředí pražské Hanspaulky. Vedle zpívajícího šéfa Petara Introviče měl Martin Kraus v Bluesberrey také roli křiklouna – shoutera. V kapele byl však jen hostem, hrál i na bicí a prezentoval vlastní písně Párek v těstíčku, Nový wawky nebo Rekreace ROH.

V roce 1984 si Kraus odnesl své hity do vlastní formace Krausberry, která hraje muziku příbuznou Rolling Stones, ovšem v českém duchu a s českým smyslem pro humor. Přívlastek český Mick Jagger, který občas slýchal, Martin Kraus neměl moc rád. “Mně to není milé, protože se nesnažím o žádný plagiátorství. Když jsem začal, vůbec jsem nemohl vědět, jak Jagger na pódiu vypadá, znali jsme jenom desky. I když, na druhý straně, jsou i horší postavy ke srovnávání,” prohlásil Kraus v časopise Xantypa (1997)

My jsme furt zkoušeli, byla to naše zábava,” řekl Martin Kraus v rozhovoru pro časopis Muzikus (1999). “Snažili jsme se za bolševika moc nepracovat, tak jsme se živili jako kulisáci, odečítači různejch měřicích přístrojů, ale cítili jsme se víc muzikantama. Pořád jsme zkoušeli ve vile na Hanspaulce, ve zkušebně, ale to byl spíš sklep. Každej den jsme hráli a chodili na pivo. Tenkrát si nikdo
nevymejšlel nějaký aranže. Každej to nějak zahrál a pak se řeklo, jestli je to blbý.”

Krausberry vyhráli soutěž Rock pro tento rok s písní Doláče, vydali ndvě EP desky (1987) u firmy Panton.
V roce 1996 přišla kapela s albem Na větvi, které přineslo také písně, známé z éry památné Hanspaulky.

Vladimír Vlasák

hudební publicista

 

GARAGE a TONY DUCHÁČEK

Glosa J.H. Vitvara mluví za vše: “Koncert připomínal pokus o zápis do Guinessovy knihy rekordů jako akce s co největším počtem sympatických tváří narvaných na co nejmenší plochu. Kdo by si taky nechal ujít příležitost podívat se na znovuzrozeného krále androgynního undergroundu Tonyho Ducháčka, který jako by s nejnovější deskou omládl o dvacet let. Bylo plno a to se ani nemusela Praha polepovat na každém rohu propagačními plakáty”

(zobrazeno 90)

Leave a Comment

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

Scroll to top