Divadelní piknik II. část

Divadelní piknik

Čtvrtek 17. května 2012
NN 19.00 – 20.15 De Facto Mimo Jihlava / režie: Martin Kolář
Pierre-Henri Cami: Kleštěnec z pralesa

KLEŠTĚNEC Z PRALESA
O divadle
De Facto Mimo je nezávislé divadelní sdružení fungující od roku 2000. Momentálně zkoušíme ve sklepě pivovaru Ježek a hrajeme v divadle DIOD. Považujeme se za poloprofesionály, protože se snažíme o profesionální divadlo v amatérských podmínkách. Čili nás to baví, ale nehrajeme zadarmo. Mezi největší úspěchy považujeme několikerou účast na Jiráskově Hronově a na mezinárodních festivalech ve Finsku, v Maďarsku, v Itálii a v Jižní Koreji. Nejúspěšnější představení: radioaktivní groteska Hukot 4, pohádky Modrej drahokamen a Zelené prasátko, nonverbální Groteska. Z dalších představení: autorské hry Šaškumprásk a Voda na kafe, Čechovovy Námluvy, Výběrčí Milana Uhdeho, montáž Camiho textů Návrat zpopelněného, Mrožkův Karel, pohádky Kašpárek a drak a Kája v cirkuse. Starší sekce De Facto Mimo zaujala hrami Drahoušek Anna a Já měla hezkej život, pane.
Pátek 18. května 2012

NN 10.00 – 11.35 Kladina Kladno / režie: Jiří Homola
Jiří Homola: Sborovna
NN 14.00 – 15.00 Diskuse (Sborovna)

SBOROVNA
…úvazky, rozvrhy, výkazy, dozory v jídelně…to všechno stvořil člověk.

O inscenaci
Sborovnu lze poměrně těžko „zaškatulkovat“, autor sám o ní hovoří jako o ne zcela utopickém dramatu, eventuelně o tragikomedii. Místy je k smíchu, místy z ní mrazí. Neklade si za cíl kritizovat či chválit české školství, rovněž se nesnaží polemizovat o jeho současném stavu. Pouze poskytuje vhled do jedné z mnoha sboroven, které na školách bývají centrem veškerého dění…

K 17.00 – 18.15 Divadlo Kámen Praha / režie: Petr Macháček
Petr Macháček: Deus ex offo

O inscenaci
Nezvykle dynamická hra o obvinění, usvědčení, vazbě, odsouzení, vězení a pomoci přicházející shora z kanceláře.
„Mluvila jsem s Editou. Samozřejmě se vo tebe můžu nějakou dobu postarat. Ale nemůžu se vo tebe starat věčně. Nemůžu se vo tebe starat ani dvaadvacet let. Taky jsem to konzultovala s vobhájcem. Vobhájce mi poradil dodržovat standardní postup.“
„Prostě jste jednou byla vobviněná, takže budete taky usvědčená, a potom samozřejmě taky vodsouzená, a my s tím tady nic nenaděláme, duša moja.“

K 20.00 – 21.30 DS Karel Čapek Děčín / režie: Jiří Trnka
Alina Nelega Cadaridu:
Amalia dýchá zhluboka aneb Internacionála
NN 22.30 – 0.30 Diskuse (Deus ex offo, Amalia dýchá zhluboka)

AMALIA DÝCHÁ ZHLUBOKA ANEB INTERNACIONÁLA

O inscenaci
Tragikomická hra vynikající rumunské autorky. Melodrama o hořko-směšném životě jedné ženy od dětství přes deformované dospívání za socialismu až po stáří v moderní době. Inscenace byla s úspěchem hrána na Národní přehlídce divadla jednoho herce v Kaznějově a mezinárodním festivalu AIDAS v Litvě 2011.


Sobota 19. května 2012

K 10.00 – 10.50 Divadlo Point Prostějov / režie: Vojtěch Pospíšil
Robert Thomas: Druhý výstřel

DRUHÝ VÝSTŘEL

O inscenaci
Žárlivost, chamtivost a stará dobrá francouzská policejní mazanost. To jsou ingredience, z nichž klasik žánru Robert Thomas vytvořil v roce 1964 detektivku Druhý výstřel. Ansámbl divadla Point ve své vrcholné formě!

 

NN 14.00 – 15.50 Divadlo v Lidovém domě Vsetín / režie: Marcel Sladkowski
F.G. Lorca: Dům Bernardy Albové
K 18.00 – 20.00 Diskuse (Druhý výstřel, Dům Bernardy Albové)

Divadlo v Lidovém domě ve Vsetíně navazuje na stočtyřicetiletou tradici amatérského divadla ve městě. Za svou více než desetiletou existenci nazkoušelo téměř dvacet inscenací (Lucerna, Revizor, Matka, Sen noci svatojánské, Don Quijote, Hráči, Brouk v hlavě atd.). Soubor divadla čítá asi třicet herců a dalších tvůrců, kteří mají své sídlo v historické budově Lidového domu, od nějž divadlo odvozuje i svůj název. V posledních letech se divadlo zaměřilo na inscenace her významných soudobých autorů (Havlova Žebrácká opera, McDonaghův Osiřelý západ) a na evropské venkovské drama, k němuž se vedle zmíněného Osiřelého západu řadí i aktuální inscenace Domu Bernardy Albové Federíca Garcíi Lorcy. Touto linií se mimo jiné novinky (jakou je třeba tvorba pro děti) chce Divadlo v Lidovém domě zabývat i v budoucnu.

NN 20.30 – 21.45 DS Ty-já-tr/NAČERNO Praha / režie: Luděk Horký
Daniel Hrbek, Jiří Janků podle Alexandra Dumase:
Tři mušketýři
NN 22.30 – 23.30 Diskuse (Tři mušketýři)

 

O inscenaci
Neuvěřitelná divadelní parafráze jednoho z nejslavnějších románů světové literatury. Klasika, která se splašila dříve než D´Artagnanův kůň a kterou už nikdo nezkrotí. Romantický příběh, který se dostal do nesprávných rukou. Do rukou svých vlastních hrdinů! Pány Athose, Porthose, Aramise a D´Artagnana není třeba blíže představovat. Známe je všichni ze slavného literárního díla. A v tom to právě je. Co když se Dumas spletl, co když některé věci správně nepochopil!? Pojďme se na celou kauzu podívat ještě jednou a bez růžových brýlí!

Nám 00.00 Ohňostroj

Neděle 20. května 2012

NN 10.00 – 11.40 Host přehlídky
Buranteatr Brno / režie Zetel
Yasmina Reza: Obraz

PL 13.00 Slavnostní zakončení Divadelního Pikniku Volyně 2012
s vyhlášením výsledků, předáním ocenění a Piknikem
(při nepřízni počasí se program přesouvá Na Novou)

Legenda: NN – Na Nové, K – Kino, Nám = Náměstí Svobody, PL – Plovárna

(zobrazeno 44)

Leave a Comment

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

Scroll to top