KONCERT PRO DESET STRUN

KONCERT PRO DESET STRUN
11. dubna 2012
od 19:30 hodin
Volyně, Na Nové

Vstupné : předprodej 200,-Kč na místě 300,-Kč

Jaroslav SVĚCENÝ – housle

Miloslav KLAUS – kytara

Netradiční spojení houslí a kytary. Vedle početných skladeb italských autorů (Paganini, Gragnani, Giuliani) mohou posluchači na koncertě vyslechnout i slavné maličkosti velikánů světové hudby – Fauré, Schumann, Gounod, Martinů.

Jaroslav Svěcený je proslulý popularizátor houslové hry, zejména jeho televizní, rozhlasové a koncertní projekty přitahují publikum všech věkových skupin.
Absolvoval početná koncertní turné a festivalová vystoupení v USA, Kanadě, Evropě, Brazílii, Kubě, Turecku, Izraeli, Egyptě, Libanonu, Jordánsku, Spojených arabských emirátech, Saudské Arábii, Indii i jinde. Jaroslav Svěcený doposud natočil čtyřicet alb s díly světových a českých autorů. Jako první český houslista nahrál kompaktní disk pro Sony Classical. V roce 1996 získal prestižní cenu Masarykovy akademie umění za tvůrčí uměleckou činnost.
Je také uznávaným znalcem historie a stavby houslí. Jeho koncertní projekt pod souhrnným názvem Violino představuje mistrovské housle významných houslařů 17. až 20. století.

(zobrazeno 79)

Leave a Comment

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

Scroll to top