Divadlo: RYCHLÉ ŠIPKY

Divadlo: RYCHLÉ ŠIPKY
17.3. 2012 od 19:30hodin

Kino Volyně
Ženský amatérský spolek Homole
Barevná kreslená seriál pro…Fšechny
Divadelní soubor s vlastní tvorbou v současné době nazývaný Cimrmani v sukních. Nenechte si ujít pořádnou masáž bránice !!
Vstupné 50 Kč, předprodej – Infocentrum stará radnice

Cimrmani v sukních hrají Rychlé šipky

Slavné dílo Jaroslava Foglara Rychlé šípy uchopily ženy z ochotnického spolku v Homolích po svém.

Při listování ohmatanou kuchařskou knihou v pražském hotelu Vídeň vystupuje z nánosu mastnoty kresba pěti postav. U receptu na králíka na smetaně plují divokou řekou, u svíčkové slaňují hory. Je znát, že mají ženské znaky, a vychází najevo, že je kreslila žena. Část podpisu se zachovala: Cimrfrau-ová… Tak začíná příběh nového kousku divadelního spolku ŽAS. A mystifikace pokračuje: Položila tím základy dobrodružné literatury pro dívky, ale upadla v zapomnění, proto žánr zůstal doménou mužů. „Rychlé šipky vám zahrají, jak by to vypadalo, kdyby Cimrfrau-ová namísto v hotelu Vídeň pracovala v redakci Mladého hlasatele,“ zaznívá v úvodu představení. Za čtyři roky své existence se už ŽAS hodně proslavil.

Hlavně díky svérázným Sextánkám inspirovaným červenou knihovnou, které okouzlily také odborníky na divadelní přehlídce Jiráskův Hronov. Následovala Marie – Fakt Fiction o nesnadném životě Marie Curieové, kde už do ženského ansámblu pronikl první a jediný muž.

„Dlouho jsme si zakládaly na tom, že jsme pouze ženský soubor složený z letitých bab. Ale bez chlapa to úplně nejde,“ usmívá se vedoucí ŽASu Irena Zlámalíková. Sextánky, které si vystačily s kartonovými maketami mužů, získaly přezdívku Cimrmani v sukních. Pak ale divadelnice přibraly Jana Hálu, který hraje ochotnické divadlo v Českém Krumlově. „Moje paměť obsáhne pouze třicet slov,“ upozorňuje učitel v penzi.
Průměrný věk v ŽASu je kolem pětapadesátky. Má asi patnáct členek, nejstarší je sedmdesát dva roků. Průměr kazí šestadvacetiletá Bára Šafářová. „Je to fajn, máme se navzájem rády. Občas mají tendenci mě opatrovat,“ říká dívka, kterou foglarovská klasika Rychlé šípy při četbě moc nenadchla. Ženský pohled na toto téma považuje za mnohem zábavnější. „Nikdy se nepokoušíme dělat žánr komedie – sranda vzniká právě tím, že téma bereme vážně. Pozorní diváci najdou i jemné vtipy pro znalce,“ prozrazuje scénáristka a režisérka Stáňa Kočvarová.

Přejato http://www.sedmicka.cz/ceske-budejovice/clanek/cimrmani-v-suknich-hraji-rychle-sipky-249411

Leave a Comment

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

Scroll to top