Veřejně prospěšná akce “Zameťme si za vlastním hrobem”

Vážení spoluobčané, přátelé,

sdružení Volyně v dolyně pořádá ve spolupráci se sdružením Regio pošumaví veřejně prospěšnou atrakci “Zameťme si za vlastním hrobem”.

Les v okolí hřbitova již dlouho není lesem, nýbrž zanedbanou (ne)veřejnou skládkou. Rozhodli jsme se to změnit. Z úcty k našim předkům a ze zodpovědnosti k našim potomkům. Je těžko pochopitelné, že dosud nikdo tento stav nezkusil napravit a je prakticky nepochopitelné, jakými silami a procesy mohl tento stav na místě z nejpietnějších vůbec vzniknout.

Věříme, že společný úklid lesa bude impulzem pro další rozvoj této lokality. Už dnes zde stojí nové rodinné domy a dle návrhu územního plánu a dlouhodobého záměru města mají další vyrůstat. Pojďme udělat první krok k tomu, abychom se nemuseli stydět. Před novými sousedy ani před sebou samými.

Budeme velice rádi, pokud se k nám přidáte.

Sejdeme se na hřbitově
v pátek 9. dubna v 16hod
v sobota 10. dubna v 10hod
v neděli 11. dubna v 10hod(pokud se nám vše nepodaří uklidit během předchozích dnů)

S sebou pevnou obuv a rukavice.

(zobrazeno 43)

Comments (2)

 • volynak

  Ty fotky jsou opravdu ostudné a šokující. Dalo by se pochopit, že se tam objeví sem tam nějaká kytka nebo svíčka, ale plastové lahve, hrnce, přepravky… to tam snad musí lidi vozit záměrně, což je těžko pochopitelné…
  Možná by pomohlo umístění ještě jednoho kontejneru v urnovém háji u té nedostavěné budovy, která je mimochodem další ostudou zdejšího hřbitova. Nemáte v plánu angažovat se také v této věci?

  Odpovědět
 • Jana Kotlíková

  Na kontejner jsme se ptali na zastupitelstvu. Bohužel náklady s tím spojené nejsou v rozpočtu TS Volyně. Takže snad příští rok…

  Odpovědět

Leave a Comment

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

Scroll to top