XI. Šperkařský workshop

Šperkařský workshop je název pro jarmark kvalitních českých výrobků od řemeslníků, z nichž převážná většina nabízí tvořivé dílny pro veřejnost. Dílny nejsou zaměřené pouze pro děti, ale díky dětské bezprostřednosti a přirozené odvaze jsou jimi nejvíce navštěvované. Květnové workshopy ve Volyni jsou oslavou šperků. Všichni autoři je mají v repertoáru, někteří přivezou i další tvorbu. Ani letos nebude chybět stánek s knihami s tématickou literaturou i publikacemi o Šumavě. Aby návštěvníci ve svých nově nabytých schopnostech mohli pokračovat i doma, přijedou k nám hned tři prodejci, u kterých bude k dostání materiál na tvoření (korálky skleněné, dřevěné, bužuterní komponenty, fimo, barvy apod.). Jelikož naše návštěvnice jezdí často s celou rodinou, v seznamu dílen se nachází i modelářský stánek, kde se skládají modely lodí, aut, vlaků, letadel, dinosaurů i domů.

Šperkaři u svých dílen nechají návštěvníky nahlédnout pod pokličku své tvorby, poradí jim i pomohou. Dílny jsou různě náročné, na své si přijdou malé děti i zruční dospělí. Zastoupeny jsou oblíbené techniky jako jsou plstění, fimo, vinutí perel, tifanny cínování, malování dřevěných korálků, zalévání kvítků do pryskyřice, kroužkování, šití z korálků, drátkování, gumičkování, recyklace PET lahví ad. Na jednom místě si návštěvníci mohou zkusit více než třicet druhů výroby šperků. A vidět i nakoupit šperky vytvořené více než pětatřiceti autory, kteří tvoří různými technikami.

Poslední roky jsme se rovněž stali sběrným místem pro charitativní akci Knit a Square/Upleť čtverec, sbíráme čtverce a posíláme je do Afriky. Na poštovné do Afriky přispíváme většinovou částkou. (Předchozí kola workshopů jsme měli také stánek, kde návštěvnice pletly čtverce přímo na akci, ať už kompletní nebo štafetové. Tento rok musíme zmíněný stánek bohužel postrádat kvůli zavedení EET. ) https://upletctverec.wordpress.com/

Workshop není běžným trhem, na které jsme si v posledních letech v ČR zvykli. Návštěvníci zde naleznou pouze kvalitní rukodělné výrobky domácích autorů s důrazem na jihočeský region. Stejně tak naše občerstvení je pečlivě vybíráno a dodáváno z nejbližšího okolí a je té nejvyšší kvality. V areálu je taktéž malá kavárnička i pár stolů se zábavnými hrami, kde se návštěvníci mohou zkrátit čas při čekání na tvořivé příslušníky rodiny nebo na volné místo u vyhlédnuté dílny.

Zvány jsou všechny věkové kategorie.

Dílny jsou určené pro širokou veřejnost.

Workshop je veřejný a zdarma!

Celá akce je pod střechou, koná se za jakéhokoliv počasí.

Podrobnosti naleznete na webu www.sperkarskyworkshop.cz

 

(zobrazeno 410)

Leave a Comment

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

Scroll to top