Volyňský masopust 2017

Masopust představoval období hodování a veselí mezi dvěma postními dobami. Během něj probíhaly taneční zábavy, zabijačky a také svatby. Vrcholí posledním čtvrtkem tohoto období, zvaným Tučný čtvrtek spojeným se zabijačkou a hostinou. Poslední tři dny, tedy masopustní neděle, pondělí a úterý jsou zvány končiny, ostatky, fašank či přímo masopust, se konají různé rituální úkony a průvod masek.

Po minulém úspěšném oživení je nám potěšením, že Vás můžeme spolu s Volyňskou kulturou pozvat na masopustní průvod v neděli 26.února 2017. Sejdeme se u volyňské radnice ve 14 hodin. Průvod půjde městem a bude končit v malém sále Na Nové, kde se můžete těšit na posezení s hudbou a tradiční masopustní pochoutky.

Jak už sám název napovídá, průvod – nelze uskutečni ve dvou nebo třech lidech. Proto se na Vás obracíme s výzvou… POJĎTE S NÁMI DO PRŮVODU.

Možnost zapůjčení masek  11.2.2017 od 13:00 v Kině ( sklad u Kina/Malé galerie). Budeme promítat sestřih starých Masopustních průvodů ze 70. let, aneb jak se chodil masopust ve Volyni dříve.

Vlastní masky napříč věkem vítány.

Sraz masek u Pošumavské tržnice 26. února ve 13:30h.

Budeme rádi, když se k nám přidáte.  Děkujeme!

Článek o masopustu 2016 najdete zde: http://www.volynevdolyne.cz/2016/02/10/masopust-ve-volyni-opet-ozil/

(zobrazeno 497)

Leave a Comment

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

Scroll to top