Volyňský rozcestník

Volyňský rozcestník se uskuteční 27. – 29. března 2014 v prostorách volyňského kina a Pošumavké trřnice. Těšit se můžete na zajímavé dokumenty a povídání z Gruzie, Mongolska, Ugandy, Austrálie nebo Tanzanie.

Zlatým hřebem festivalu bude sobotní povídání Rudolfa Švaříčka o Bhutánu.
Poslední ŠANGRI-LA se přezdívá Bhútánu. Země hřmícího draka je plná draků a penisů legendárního mnicha Kunleye. Poslední země světa bez televize a internetu dnes drží jiné primáty. Otroctví bylo zrušeno 1956, první silnice vznikla 1962.

volynnský rozcestník

Individuální turistika zde neexistuje, peníze znají jen 40 let. Platí zákaz kouření, v úterý i alkoholu. Král se stará o růst ne HDP, ale hrubé národní ŠTĚSTÍ. Turnaje v lukostřelbě tryskají radostí, čhamové tance nadělují spiritualitu. Magické zvyky, rituály a tradice jsou plné emocí. Na vrcholy hor se nesmí, sídlí tam bohové. Kuriózní je národní park Sněžného muže, yeti je zde fenomén. Odhalíme i další kouzla, záhady a tajemství…

Celý program:
volynnský rozcestník

 Čtvrtek 27. března 2014
18 hodin – Steve Lichtag – Hledání kříšťálového světa 1.
Film Hledání křišťálového světa se zabývalá žraloky a velkými mořskými okouny – kanici ve vodách u souostroví Baham a Mexického zálivu, vztahem člověka k těmto tvorům a k vodnímu prostředí a přírodě vůbec.
19 hodin – Zuzana URBANOVÁ – GRUZIE– Svanetie
Svaneti (gruzínsky: სვანეთი) je historická provincie Gruzie v její severozápadní části. Celá provincie leží ve vysoké nadmořské výšce a nachází se zde i hora Šchara, nejvyšší gruzínská hora vůbec. Po celé provincii jsou pozůstatky středověkých vesnic i dalších památek, díky čemuž byla Svaneti v roce 1996 začleněna ke světovému dědictví

mongolsko
20 hodin – Pavol Barabáš – MONGOLSKO – ve stínu Džingischána
Okouzlující země, hledající vlastní současnou podobu tváří v tvář svému dědictví ze 13. století, byla kdysi největší říší, jakou kdy svět uzřel. Nazývala se Pax Mongolica. Byla obávaná, zatracovaná a často obdivovaná stejně jako její zakladatel a vůdce Čingischán, který se za celý svůj život nedočkal porážky.

Pátek 28. března 2014
17 hodin – Vladimír Mikule – Afrika – ZAMBIE
Podíváte se do země, kolébky lidstva. Země, kterou objevoval cestovatel Emil Holub…
18 hodin – Vladimít Oplustil – Austrálie – Nový Zéland
Na druhou stranu světa, k protinožcům, do země Pána prstenu…..
19 hodin – Michal Čábela – Himalájem trochu jinak… Himaláj v překladu domov sněhu…
20,30 hodin – Bwindi Orphans . Uganda

uganda
Uganda je prezidentská republika, nacházející se ve východní Africe, která hraničí s Keňou na východě, se Jižním Súdánem na severu, s Demokratickou republikou Kongo na západě, se Rwandou na jihozápadě a s Tanzanií na jihu. Součástí Ugandy je i nezanedbatelná část Viktoriina jezera, kterým také procházejí hranice s Keňou a Tanzanií

Sobota 29. března 2014
16 hodin – Pavel Veselý – Tanzanie
Tanzanie je země na východním pobřeží střední Afriky, vznikla sloučením dvou původně nezávislých států Tanganiky, ležící u stejnojmenného jezera, a Zanzibaru
Navštívíte národní parky Mikumi, Udzungwa, Mafia (mořský park) s řadou rostinných iýivočišných druhů.
17,30 hodin – Marek Telička –IRIAN JAYA – soumrak doby kamenné?
Nová Guinea je právem považována za jedno z nejméně probádaných míst na Zemi. Tamní obyvatelé, pro něž ještě před pár desítkami let představoval kámen nejpevnější známý materiál, jsou však stále intenzivněji konfrontováni se světem moderních technologií. Jak dlouho ještě se udrží fascinující kultura „lidí doby kamenné“?

a3

18,45 hodin – vyhlášení výsledků fotosoutěže TCK

19 hodin – Rudolf Švaříček – BHUTÁN – Dalajláma
Poslední ŠANGRI-LA se přezdívá Bhútánu. Země hřmícího draka je plná draků a penisů legendárního mnicha Kunleye. Poslední země světa bez televize a internetu dnes drží jiné primáty. Otroctví bylo zrušeno 1956, první silnice vznikla 1962. Individuální turistika zde neexistuje, peníze znají jen 40 let. Platí zákaz kouření, v úterý i alkoholu. Král se stará o růst ne HDP, ale hrubé národní ŠTĚSTÍ.

Celý festival bude ukončen v sobotu ve 20 hodin vystoupením skupiny Nezmaři

Na co se můžete těšit vaše bříška a chuťové buňky o Volyňském rozcestníku?
Samozřejmě nebudou chybět pstroužci ze Mlýnů po mlynářsku. Dále uzeniny od soukromého řezníka pana Švehly z Nuzína,- jako obvykla párečky, klobásky, sekačka, tlačenka …..
Pro zakousnutí pak „mámin krajíc“ se sádlem a cibulí či škvarkovou pomazánkou.
Nabídka bude rozšířena o ranní ČESNEČKU – kdyby bylo náhodou třeba…
Pořadatelé myslí i na zdravě se stravující, nechceme zrovna řící vegetariány.
Nabídku rozšíříme o nějaký ten zelný salátek…

 

Předprodej vstupenek v Infocentru ve Volyni tel. 380123 525.

Cena permanentky na celý program 300,-Kč ( stud. a důch.200,-Kč)
Vstupné: 27.3. 70,- (stud. a důch. 50,-Kč), 28.3. 100,- (stud. a důch. 70,-), 29.3. 150,- (100,-)

(zobrazeno 551)

Leave a Comment

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

Scroll to top