Tierra Snow film fest ve Strakonicích

V neděli 24. listopadu se ve společenském sále na třetím hradním nádvoří ve Strakonicích koná další ročník festivalu zimních sportů, tentokráte pod novým názvem – Tierra Snow film fest. Opět se můžete těšit na celovečerní pásmo špičkových filmů o extrémním lyžování, zimním lezení, snowboardingu, snow-kitingu a dalších zimních radovánkách přinese. Tento festival je bratrský festival Expediční kamery.

Hlavní program je sestaven ze sedmi filmů, které získaly řadu ocenění na zahraničních filmových festivalech: Crossing the Ice – Napříč ledy, Tempting fear – Lákavý strach, Blue Obsession – Modrá posedlost, Snow Way, Nordfor sola – Na sever od slunce, Neviditelná hora, Unicorn Sašimi – Sašimi z jednorožce + bonusové filmy Snowgirls, Ataraxie. Akci pořádá Michal Štěpánek ve spolupráci se ŠK. Vstupné 80,-. Událost na FB spolu s trailery filmů zde.

Popis filmů hlavního programu

Lákavý strach / Tempting Fear

Andreas Fransson je asi nejodvážnějším extrémním lyžařem této generace. Ve filmu Andreas zkoumá místo, kde strach přemůže všechny emoce, protože smrt číhá na každém chybném kroku.
Režie: Mike Douglas, Kanada, 2012, 25 minut
Ocenění: ‘Best Action Film’ Adventure Film Festival 2012, ‘Best Story’ X-Dance 2012, Cold Smoke Award 2013

Napříč ledy / Crossing The Ice

Dva australští dobrodruzi, James Castrission and Justin Jones, se vydávají na nebezpečnou cestu napříč Antarktidou a zpět a to zcela bez pomoci. Žádní tažní psi, žádní draci, pouze dva muži táhnoucí na saních své zásoby přes 1140 km nehostinného ledu a mrazu.
Režie: Justin Jones, Austrále, 2012, 44 minut
Ocenění: Grand Prize 2012 Banff Mountain Film

Modrá posedlost / Blue Obsession

Modrá posedlost, snímek o kráse lezení na ledu v aljašském ledovcovém platu Juneau Icefield. Alan Gordon se snažil zachytit místa na ledovci Mendenhall, která díky přírodním změnám nejsou nikdy stejná.
Režie: Alan Gordon, Jordan Halland, USA, 2011, 8 minut

Neviditelná hora

Po překonání sebe samého na Mt. Blancu chtěl nevidomý horolezec Juraj Prager zkusit něco dalšího a opět posunout svoje hranice. Shlédněte dobrodružství výstupu na Elbrus severní stranou bez jakékoliv podpory.
Režie: Petra Geletová, Slovensko, 2013, 20 minut

Na sever od slunce / Nordfor sola

Inge a Jørn nejsou běžní surfaři. Rozhodli se strávit devět měsíců studené norské zimy v izolaci za polárním kruhem v neobydlené zátoce omývané Atlantikem, kde našli nejen perfektní vlny, ale také spousty odpadků. Cílem je posbírat alespoň tunu odpadu, které přináší moře, postavit si z nich dům, užít si surfování a přežít tmu.
Režie: Jørn Nyseth Ranum, Inge Wegge, Norsko, 2012, 46 minutOcenění: The Norwegian Documentary Film Festival: Audience Award

Snow Way

Dokumentární film mapuje dvacetiletou sportovní kariéru nejúspěšnějšího českého snowboardisty Martina Černíka. Popisuje svojí cestu od prvních zatáček v Krkonoších přes olympiádu až po extrémní sjezdy v divoké přírodě.
Režie: David Kačírek, Martin Huasner, produkce: LIP Production, ČR, 2012, 40 minut

Sašimi z jednorožce / Unicorn Sashimi

Unikátní audio-vizuální snímek z japonských hor. Slovy autorů: Vydali jsme se ulovit mýtického hokkaidského jednorožce. „Ukázalo se ale, že zvíře je těžké natočit a tak jsme se rozhodli alespoň si trochu zalyžovat.
Režie: Ben Knight, Nick Waggoner and Travis Rummel, USA, 2011, 5 minut
Ocenění: Vancouver International Mountain Film Festival Grand Prize, Sheffield Adventure Film Festival Best Artistic Film 2013

(zobrazeno 76)

Leave a Comment

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

Scroll to top