SVĚT ŠAMANŮ – PRASTARÁ CESTA POZNÁNÍ

Pátek 13. dubna od 19.00
SVĚT ŠAMANŮ – PRASTARÁ CESTA POZNÁNÍ

Nahořany, Hospoda Pod kapličkou

Šamanismus v proměnách času, šamanské vnímání světa, šamanismus jako životní cesta v naší civilizované kultuře, šamanská kosmologie, hlas bubnu a šamanův zpěv v krajině života. Přednáškou provázejí lektoři Mgr. Lea Šťastná a Miroslav Šťastný.

Sobota 14. dubna a neděle 15. dubna
ŠAMANSKÉ BUBNY

Nahořany, Hospoda Pod kapličkou

Víkendová tvořivá dílna věnovaná výrobě šamanských bubnů. Nejprve společně v krátkém rituálu poděkujeme jelenům a jasanům za suroviny a následně se dáme do samotné výroby bubnů (s sebou ostré nůžky, řezáky, pracovní oblečení). Večer nové bubny obřadně „přivítáme“ dýmem posvátných bylin, při svíčkách rozezníme i jiné nástroje a nahlédneme do možné práce s šamanským bubnem a využívání hudebních vibrací a zvuku.

V neděli naše společné hraní obohatíme sbírkou neobvyklých etnických nástrojů z různých koutů planety a do naší hudby a zpěvu vložíme jasnější záměry.

Budeme tančit kruhové tance čerpající z původních kořenů mnoha dávných tradic a po obědě se zase rozprchneme do svých domovů, každý se svým novým bubnem. Jak je již naznačeno, smyslem tohoto setkání není jen vlastnoručně si vyrobit buben, ale také dovolit si svobodně použít hudební vibrace a zpěv ke spojení a vyjádření se, k meditaci, k tanci, ke spontánnímu projevu i relaxaci. Pokud si chcete jen vyrobit buben, můžete klidně přijít jen na část programu, cenu dohodneme. Bubny vyrábíme ze surových jeleních kůží a z obručí zhotovených napařováním a ohýbáním masivního jasanu. Cena kurzu je 1 900,- (zahrnuje i materiál).

Přihlášky či dotazy mailem na jonash.23@centrum.cz nebo telefonicky 725 972 126. Po potvrzení přihlášení je nutno zaslat zálohu 1000,- na účet 194918468/0300, do zprávy pro příjemce uveďte „Bubny Nahořany“. Ubytování a stravování je možné po předchozí dohodě na tel. 723 105 697.

(zobrazeno 284)

Leave a Comment

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

Scroll to top