About the author

Related Articles

5 Comments

 1. 1

  Artur Ropotamo

  Je tu ještě někdo, kdo vítá spalovnu uprostřed města jako “ekologické zařízení”? Ve Volyni to bude také 500 m od nejbližší obytné zástavby? Navíc v dolině…
  Snad jedinou výhodou může být, že ti, kteří obsadí zřízená “nová pracovní místa”, to nebudou mít daleko do práce, tedy budou-li místní.
  Pokud bych byl investor něčeho podobného, nenapsal bych text lépe.

  Reply
 2. 2

  Martin

  Není to spalovna. Když už ale lidi chtějí věci nazývat nepravými jmény, co tomu říkat rovnou krematorium? Nicméně se “spalovnou” problém nemám. a) ternická neleží (nebude ležet) uprostřed města; b) nejbližsí obytná zástavba je rozhodně méně jak 500 metrů a právě v té obytné zástavbě bydlí autor příspěvku i investor; zajímavé, že oni s tím problém nemají; c) od toho jsou tu průmyslové zóny, kterou bývalá mototechna bezesporu je; pokud bude zařízení splňovat předepsané limity není důvodu proti němu vystupovat; d) kromě vytvoření pracovních míst z toho poplyne i finanční příjem městu z daní provozující společnosti; e) jděte nyní v podvečer ulicemi města, tolik smradu a smogu co proletí komínama za jeden večer, jak lidi pálí v kotlích kdeco, nevydá termická pec za rok; f) pokud je mi známo, autor příspěvku není investorem

  Reply
 3. 3

  Artur Ropotamo

  a) Centrem města je tradičně náměstí. Kolik desítek metrů je spalovna vzdálena od náměstí Hrdinů?
  b) Že s tím problém nemají, je jen informace, která neřeší postoje jiných, kteří bydlí na obdobném místě a problém s tím mají. Kde jinde funguje podobný provoz v bezprostřední blízkosti obytné zóny?
  c)Průmyslové zóny jsou v pořádku, obvykle se v nich provozuje jiná průmyslová činnost než právě pálení.
  d)Kolik pracovních míst vyváží další potenciální zhoršení životního prostředí ve Volyni? Kolik pracovních míst spalovna přinese? Očekávat finanční příjem městu je značně odvážné a spekulativní. Hospodářské výsledky firem pana Jakubce za rok 2009 byly podle veřejných zdrojů následující: Queen Service -560 tis. Kč (prokura Jana Kotlíková, VvD), Mydar -775 tis. Kč.
  e)Samozřejmě souhlasím, lokální topeniště jsou velký problém, proč však přidávat další zdroj znečištění?
  f) Tvrzení, že autor je investor, v příspěvku nebylo obsaženo, čtěte pozorně.

  Spalovna dle mého soudu přináší městu jen negativa a rizika. Plusem je snad jen několik pracovních míst. Takovéto provozy jsou potřeba, patří však zcela mimo obytnou zástavbu a do míst s lepšími rozptylovými podmínkami. Svůj laický názor opírám o informace od docenta VŠCHT, který se celý profesní život zaobírá vypalováním. Bohužel, v podobných polemikách se nechce veřejně angažovat.

  Reply
 4. 4

  Jan Kovář

  Dobrý den.
  Budova, ve které má být umístěno zařízení je cca 200m od Náměstí Hrdinů.
  Identické zařízení funguje v blízkosti obytné zóny v Prostějově (http://www.kz-p.cz/kontakty_cz.html).
  Poměr přínos/riziko neumím kvantifikovat, domnívám se však, že riziko je menší, než (místy až hystericky) prezentované odpůrci.
  Pracovní místa přinese provoz asi 2.
  Odborné informace upřímně vítám, racionalizují diskusi. Nemáte prosím z VŠCHT nějaké materiály?

  Reply
 5. 5

  LasuraMox

  hjccbb
  fhbcnjy
  жуан
  патек
  РјРѕРіРёР»

  Reply

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

2014 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team