Povolební komentář

VvD respektuje výsledky komunálních voleb. V povolebních jednání byla sjednána koalice ČSSD, TOP09, KSČM a Nestraníků. Z  plánované koalice je pro nás jediným přijatelným kandidátem na post starosty města  ing. Valhoda. Vzhledem k absolutnímu vítězství dr. Chalupy jej podpoříme na radního. Principiálně však nesouhlasíme s podílem členů KSČM na výkonné moci.
 
Skutečnost, že v radě města má zasednout realitní makléř a stavební projektant v době schvalování územního plánu může být výhodou ale i zcela zásadním rizikem. Nepředjímáme nekalé úmysly, ale střet zájmů je zde evidentní. Pochybujeme o dodržení koaličních dohod o omezení podnikatelských aktivit radních města na poli samosprávy.
Společně s mnoha spoluobčany nás překvapují velké sympatie TOP 09 a KSČM. Opírají se skutečně o programovou shodu?
Ne, je to spíše shoda barevná (červená?)

Nejen ve Volyni jsme svědky přestupu členů předchozích uskupení ke straně
TOP 09 po jejím úspěchu v parlamentních volbách, často zcela účelově. Stejně účelová se nám jeví povolební spolupráce TOP 09 a KSČM, která vypovídá více o osobních mocenských ambicích než o pevných morálních principech. Dlouhodobá předcházející spolupráce ing. Červeného s KSČM  v radě a zastupitelstvu postavila pevné základy pro budoucnost. Bez ohledu na stranickou příslušnost. Z určitého úhlu pohledu se tak nakonec není čemu divit.

 
 
Děkujeme všem našim voličům za projevenou odvahu podpořit alternativu ke starým pořádkům. Bez ohledu na volební výsledky připravujeme realizaci našeho volebního programu, který byl tvořen s realistickým pohledem na finanční a personální nároky. Jsme přesvědčeni, že dokážeme být městu prospěšní. Ještě jednou děkujeme.

S pozdravem
VvD

A nezapomeňte! 10. listopadu od 17hod ve volyňském kině proběhne ustavující zastupitelstvo, kde bude zvolen jak starosta, tak i rada města Volyně.
(zobrazeno 85)

Leave a Comment

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

Scroll to top