Pár důvodů, proč půjdu volit

1.) Protože můžu! Ani po více než 20 letech se nemůžeme spokojit s tím, že demokracii máme. Demokracie je proces, ne stav. Jen tím, že budeme volit dáme její existenci smysl.

2.) Protože jsem nepropadl marnosti a blbé náladě. Nemyslím si, že nemůžu už nic změnit, že už to všechno rozhodli o nás bez nás. Naopak. Kdy jindy než v komunálních volbách je nám demokracie doslova na dosah ruky. Kdy jindy můžu zvolit souseda, bratrance, kolegu z práce, které znám, vím, co mají za sebou a s čím přichází za námi.

3.) Protože se mne výsledek voleb bytostně dotkne. Těch 15 lidí bude příští 4 roky a v některých případech trvale zodpovědných za to, jak se nám bude v našem městě žít. Jít volit je nejjednodušší a nejúčinnější způsob, jak udělat maximum pro to, aby těch 15 lidí byli lidé na svém místě.

4.) Protože chci, aby moji zástupci měli silný mandát a prostor své sliby a záměry naplnit.

5.) Protože volbami to jenom začíná. Uvědomuji si, že na další 4 roky pověřuji zastupitele péčí o naše město. A to mě zavazuje k jejich aktivnímu sledování a s nadsázkou hlídání, k trvalému zájmu o jejich činnost a rozvoj města.

6.) Protože kdo nevolí, volí minulost!


Leave a Comment

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

Scroll to top