Volyně v dolyně jde do voleb

Během posledních dvou let jsme pravidelně navštěvovali jednání zastupitelstva města Volyně a to byl první impuls, který nás donutil zahrávat si s myšlenkou kandidovat. Svojí přítomností v zastupitelstvu bychom chtěli ukázat, že být zastupitelem vyžaduje mimo jiné jistou dávku zodpovědnosti a solidnosti. Je potřeba mít materiály k projednávaným bodům prostudované a moci tak pak rozumně argumentovat a hájit smysluplně své postoje.

V první fázi jsme zvažovali, že se pro volby zaštítíme některou z již zaběhlých stran a budeme kandidovat za ni. S ohledem na rozdílnost našich názorů s názory místních buňek politických stran připadala v úvahu pouze TOP 09, která je ve zdejší komunální politice nováčkem a měla tudíž šanci nebýt spražena s minulostí svých členů. Postupem času však převážil názor, že se nebudeme spoléhat na někoho jiného a že jestli do voleb půjdeme, tak sami za sebe. V tomto postoji jsme se upevnili po úspěchu TOP 09 v parlamentních volbách, protože bychom neradi byli označeni za prospěcháře, kteří se s TOP 09 vezou. Z našeho pohledu se nakonec volyňská TOP 09, bohužel, stala odnoží volyňských Nezávislých, čímž tito mohli v podstatě postavit do voleb 30 kandidátů.

Součtem všech těchto okolností jsme se dobrali jediného – musíme kandidovat! Samotná kandidátní listina vznikala dlouhé měsíce. Pečlivý výběr kandidátů, osobní jednání a sázka na dravé mládí však přinesly své plody. Nyní máme tým (či spíše partu) schopných, vzdělaných a pracovitých lidí. Kromě toho se na činnosti volební Volyně v dolyně podílí ještě další lidé, kteří nemohli z různých důvodů kandidovat (pracovní vytížení, trvalé bydliště mimo Volyni, plánovaný pobyt v zahraničí).

Po sestavení kandidátní listiny následovalo vytvoření volebního programu. I ten vznikal postupně na četných setkáních coby produkt kolektivní práce. Nyní finišují přípravy pro jeho oficiální představení. A vypadá to, že s kůží na trh půjdeme jako první.

Comments (1)

Leave a Comment

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

Scroll to top